O projekcie

Głównym celem projektu Przestrzenie Aktywności Obywatelskiej jest zwiększenie wiedzy i umiejętności wśród 105 przedstawicieli grupy docelowej z terenu powiatu oławskiego i trzebnickiego w okresie 01 VI 2014 – 31 XI 2015 w zakresie inicjowania i realizacji działań proobywatelskich.


Realizując projekt chcemy wzmocnić postawy proaktywne wśród uczestników, pobudzić motywację do nieszablonowego działania na rzecz społeczności lokalnych, a także utrwalić poczucie sprawstwa w sferze publicznej. Będziemy rozwijać wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji obywatelskiej, pracy z grupami i społecznościami lokalnymi, w tym twórczego rozwiązywania konfliktów. Pragniemy zwiększyć chęć do kreowania innowacyjnych form działań na rzecz rozwijania aktywności obywatelskiej w tym pogłębiania integracji społecznej. Główną zmianą, jaką chcemy osiągnąć to rozbudzenie i zachęcenie do artykułowania aspiracji wśród uczestników projektu w zakresie rozwoju osobistego i lokalnego. 


Grupa docelowa projektu to 105 osób zamieszkałych i/lub prowadzących działania społeczne na terenie powiatów trzebnickiego i oławskiego. Działania projektowe kierowane są do: sołtysów/sołtysek, aktywnych mieszkańców, liderów/liderek lokalnych; pracowników jednostek organizacyjnych JST (OPS, szkoły, domy kultury, biblioteki); członków, współpracowników i wolontariuszy lokalnych organizacji pozarządowych;  młodzieży (w tym do reprezentantów młodzieżowych rad gmin). Do udziału w projekcie zapraszamy osoby aktywnie włączające się w życie społeczne  i/lub pragnących rozwinąć swoją aktywność w sferze publicznej    powiatów trzebnickiego i oławskiego.


Co oferujemy w ramach projektu?  Projekt zakłada kompleksowe wsparcie przedstawicieli grupy docelowej i społeczności lokalnych z obszaru powiatów oławskiego i trzebnickiego obejmujące: szkolenia ogólne i specjalistyczne (Szkoła Liderów, Szkoła Facylitatorów), animację lokalną, tutoring, debatę oksfordzką, konferencję Open Space, kawiarenki obywatelskie.  Udział w projekcie jest nieodpłatny.


 

Projekt Przestrzenie Aktywności Obywatelskiej dofinansowywany jest ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO). Kwota dotacji: 145 220,00 PLN wkład osobowy i finansowy: 16 129,00 PLN.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s