Wydarzenia lokalne – powiat oławski.

Zapraszamy do poznania inicjatyw zorganizowanych i przeprowadzonych przez uczestników naszego projektu z terenu powiatu oławskiego. Kibicujemy kolejnym realizacjom!

1.Warsztaty kulinarne-pieczona gęś

Organizator: Andrzej Ilnicki

Data 6.11.2015, Owczary

Cel: Integracja, rozbudzanie zainteresowania mieszkańców zdrowym odżywianiem i tradycyjną kuchnią.

W spotkaniu wzięło udział ok 40 0sób.

W Oczarach na świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie mieszkańców wsi, sołtysów, reprezentantów lokalnych organizacji i instytucji. Hasłem przewodnim była gęś, którą przygotowała i podała z czerwoną kapustą gość specjalny Jadwiga Mróz, uczestniczkę projektu z powiatu trzebnickiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się mini wykład „tradycje i lokalne produkty dziedzictwem naszych wsi. Wszystko to działo się przy dźwięku starych winylowych płyt, puszczanych przez sołtysa. i ja tam byłam…..

2. Spotkanie klubu seniora z Bystrzycy z seniorami z Niemiec.

Organizator: Klub Seniora Kalina, 24 lipca 2015

Cel integracja środowiska seniorów, dzielenie się doświadczeniami polskimi i niemieckimi, aktywne spędzanie czasu.

W spotkaniu wzięło udzial ok. 70 osób w tym 15 przedstawiciel z Neckerody i Blankenhein. Spotkanie rozpoczęło sie obiadem przygotownym przez klub seniora Kalina, któremu towarzyszyły rozmowy dotyczące sytuacji seniorów w Niemczech i w Polsce. Dzięki tym dyskusjom powstało kilka pomysłów na wspólne działania. W dalszej części zorganziowana została wycieczka do Grodów Ryczyńskich, podczas której pani archeolog Magdaleny Przysiężna – Pizarska opowiedziała historię tego miejsca. Na zakończenie zorganizowana została seniorska potańcówka : )

3. Gra „Przygoda”; Data: 27.08.2015 r.

Cel: zabawa, inicjowanie aktywności na rzecz społeczności lokalnej, zachęcenie do zainteresowania się przyrodą oraz pszczelarstwem. Ilośc uczestników ok 25.

W dniu 27.08.2015 r. odbyła się gra „Przygoda” w Bystrzycy Oławskiej. Głównym organizatorem jest Ewelina Niewiadomska z 14 Oławskiej Drużyny Harcerek „SOWY” oraz Magdalena Witaszczyk z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie. Gra została wsparta przez Państwo Migocckich, którzy mają własną pasiekę pszczół. Gra była podzielona na trzy etapy. Na rozpoczęcie gry młodzież miała za zadanie rozwiązanie hasła w krzyżówce. Następnym etapem było przejście trasy po lokalnym lesie, który miał punty z zadaniami. Na zakończenie gry młodzież mogła posmakować własnoręcznie robione podpłomyki z miodem. Po degustacji Pani Ewa Migoccka opowiadała o życiu pszczół i pokazywała ciekawostki, co można byłoby zrobić z pyłków kwiatowych oraz miodu. Ponadto młodzież mogła spróbować chodzić na szczudłach i strzelać z łuku.

4. Nocne i piątkowe granie

Stowarzyszenie Planszoaktywni jest organizacją pozarządową, której głównym celem są działania społeczne z wykorzystaniem gier planszowych. Stowarzyszenie współorganizuje m.in. zajęcia w Ośrodku Kultury w Oławie, wydarzenia w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz bywa na imprezach okolicznościowych na terenie miasta i gminy Oława. Część założycieli Stowarzyszenia Planszoaktywni zaczęło swoją przygodę z działaniami społecznymi jako wolontariusze w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

W ramach realizacji przedsięwzięcia uczestnicy projektu zorganizowali nocowanie gimnazjalistów w Gminazjum 3 w Oławie, podczas którego prowadzone były gry planszowe. Ponadto uczestnicy cyklicznie organizują piątkowe spotkania w Klubie Futurum w Ośrodku Kultury w Oławie.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s